Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Kolejny kaktus na granicy wyginięcia  (Przeczytany 1478 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Kolejny kaktus na granicy wyginięcia
« dnia: Marca 11, 2015, 08:31:01 »
Pewnie dla wszystkich to niezbyt ważna wiadomość, bo Matucana aureiflora nie należy do ulubionych kaktusów kaktusiarzy, jednak ja darze ją dużym sentymentem i dlatego ostatnio z żalem przeczytałem informację, że gatunek ten trafił na listę krytycznie zagrozonych. http://www.iucnredlist.org/details/151749/0 Przyczyną tego jest rozbudowa miasta Cajamarca w Peru, obok którego jest jedyne stanowisko tego kaktusa.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolejny kaktus na granicy wyginięcia
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 11, 2015, 10:15:48 »
Niestety coraz więcej jest takich gatunków. Można zapytać dlaczego ten gatunek nie cieszy się popularnością wśród kaktusiarzy? Przecież to piękna roślina, duże okazy są naprawdę urocze, sam koncentruję się na Meksyku i na inne brak mi już miejsca co nie znaczy, że nie podziwiam ich urody.
Sławek