Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce  (Przeczytany 3634 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2015, 10:36:03 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2015, 10:55:22 »
No nie wiem, z objęć jednego reżimu w drugi.
Sławek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2015, 11:41:01 »
Polecam zatem kawałek rammstein - Amerika  :) ( proszę przeczytać tekst przetłumaczony i oglądnąć dokładnie video )

http://www.tekstowo.pl/piosenka,rammstein,amerika.html  :D

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2015, 12:47:12 »
Jak dobrze, że słucham innej muzyki :). Tego typu teksty młodzież wyśpiewywała od lat 70-tych - mieli jedną współną cechę - nie poznali czym jest komunizm i hitleryzm.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2015, 02:06:23 »
Po pierwsze to rock zawsze był awangarda i podchodził z krytyka do różnych systemów, tutaj akurat jest gorzka prawda o stanach i kapitalizmie ( swoja droga amerykanie wylądowali na księżycu dzięki jednemu z głównych nazistowskich naukowców, dzięki ich badaniom nad rakietami prowadzonych w czasie wojny, również ich badania nad pilotami myśliwców wykorzystali amerykanie )
Po drugie nie pamietam komuny bo w szkole podstawowej zmienili mi 'ruski' na 'angielski', więc mało moge o tym systemie powiedzieć, w każdym razie obecne czasy nie sa wcale takie ekstra ( może i wszystko jest, ale ludzi z kolei nie stac na zakupy ), a ciągle słyszę nostalgię jak to dawniej każdy miał pracę....

Wyglada na to że z koloni ruskiej staliśmy sie kolonią zachodnią - dawniej w razie konfliktu to my bylismy na lini frontu ewentualnej 3 wojny światowej jako obóż sowiecki, pewnie teraz nadal jesteśmy, tylko że jako obóz zachodni bo graniczymy bezposrednio choćby z Białorusią  czy Ukraina pogrążoną w konflikcie - myślę, że gdyby za Augusta udało nam sie utrzymać moskwę dłużej niz na rok czy dwa to nasze problemy by sie skończyły, a tak stracilismy wszystkie wschodnie terytoria na rzecz Rosji z biegiem czasu czy ich wasalskich republik, a ruskie pewnie nigdy nam nie odpuszczą biorąc teraz pod uwagę Pana Prezydenta Putina, który z nikim się nie liczy i chce odzyskać to co było Carskie czy Rosyjskie po drugiej wojnie światowej

Suma sumarum: oba systemy są do kitu, a jak powiedział jeden z bohaterów Czasu Honoru ( Lepsze g... w polu niż k... w Neapolu )
Moim zdaniem wygrywaja takie kraje na tym wszystkim, które są neutralnie wojskowo, ale związane gospodarczo z potegami globalnymi - a my zawsze bedziemy machać szabelką nawet w tak beznadziejnej sytuacji jak westerplatte czy wszystkie te beznadziejne powstania za Carów, nic nam to nie dawało poza wyniszczeniem kraju oraz narodu biologicznie ( np. powstanie warszawskie )

Nie uważam że widok amerykańców w Polsce jest czyms pieknym tak samo jak widok ruskich wcześniej - moim zdaniem najlepiej gdyby był to widok naszych, a też nie wiem czy w razie realnego konfliktu tak by nam wszyscy zaczeli pomagać bo to wszystko jest na papierze - wystarczy przykład drugiej wojny swiatowej, kto, kiedy i dlaczego przyłączył sie do wojny, nikt sie tu nie będzie palił do bitki, poza naszymi oczywiście
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2015, 02:16:21 wysłana przez Marcintgs1 »

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2015, 04:17:42 »
Cytuj
rock zawsze był awangarda i podchodził z krytyka do różnych systemów
Uwielbiam dobrą muzykę rockową (starocie, hardrock, rock-progresywny, stary heay metal) , ale tego typu wykonawców do dobrego rocka nie zaliczam - to wg mnie słabizna. Bunt jest świetny ale jeśli jest na poziomie i dobrze skierowany. 
Cytuj
jednemu z głównych nazistowskich naukowców, dzięki ich badaniom nad rakietami prowadzonych w czasie wojny
Sowiecki program kosmiczny również był oparty na niemieckich naukowcach - obie strony prejęły ich po wojnie mniej więcej po połowie. Jest o tym w internecie.
Cytuj
oba systemy są do kitu,
Tak, ale jeden trochę, a drugi był zbrodniczy. Jest jeszcze trzeci - wolność gospodarcza na wzór amerykański - w przeciwieństwie do eurosocjalizmu który mamy teraz. Ludzi którzy z nostalgią wspominają syf sprzed ćwierćwiecza radziłbym nie traktować wogóle jako dyskutantów - jeśłi masz wątpliwości czy nie ma przesady z jego jednonacznie negatywną  oceną, to zasięgaj opini historyków - historia to dziedzina wiedzy.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2015, 06:51:49 »
Po drugie nie pamietam komuny bo w szkole podstawowej zmienili mi 'ruski' na 'angielski', więc mało moge o tym systemie powiedzieć, w każdym razie obecne czasy nie sa wcale takie ekstra ( może i wszystko jest, ale ludzi z kolei nie stac na zakupy ), a ciągle słyszę nostalgię jak to dawniej każdy miał pracę....

Oj szkoda, szkoda, że nie pamiętasz. Tęsknią tylko ci, którzy nie robili nic tylko się obijali i na flaszeczkę w krzaczki (powiedzonko "czy się stoi, czy się leży..." miało mocne oparcie w tamtej rzeczywistości) albo ci, którzy mieli wszystko bo byli u koryta. Co z tego, że każdy miał pracę jak poza pracą (wcale nie taką znowu dobrze płatną) nie było nic. Tyle, że tyrałeś (w sumie żadna tyra ale robić trzeba było) i nic z tego nie miałeś. Do marnych groszy z wypłary za które nic nie szło kupić bo nic nie było dodawali Ci kartki żebyś wiedział ile tego "nic" mogłeś nabyć na członka rodziny. Oczywiście dla różnej maści ściemniaczy i łazików najważniejsza była flaszeczka albo wino owocowe rocznik bierzący i na te swoje skromne potrzeby mogli zarobić to teraz im tęsko bo na flaszeczkę nie ma i już. Najważniejsze były znajomości a sklepowa w GS-ie ważniejsza od naczelnika gminy była bo ona cukier wedle uznania dzieliła. Może wydawać Ci się to nierealne i niemożliwe ale tak było, teraz jak o tym myślę to mnie samemu z perspektywy tych dwudziestu pięciu lat wydaje się to takie nierealne i niemal niemożliwe. Obecne czasy z czym się zgadzam, nie są ekstra ale zawdzięczamy to sami sobie. Ludzie dają się uwieść TVN-owskiej propagandzie dając temu dowód właśnie w czasach wyborów. Nikt nigdy nie odsunął od władzy komunistów, oni przeszli tylko do cienia wystawiając dla ludu gęby solidaruchów, że to niby nowa władza. A ludzie łyknęli bajeczkę, że ledwo piśmienny robotnik z Trójmiasta wykołował speców szkolonych w Moskwie i obalił komunizm. A potem niejaki solidaruch Mazowiecki postawił grubą kreskę i utrwalił chory porządek na wiele lat. To, że w Polsce jest jak jest to jest pokłosie Okrągłego Stołu i tego, że tak naprawdę Polacy wcale nie obalili komuny.

Cytuj
oba systemy są do kitu,
Tak, ale jeden trochę, a drugi był zbrodniczy. Jest jeszcze trzeci - wolność gospodarcza na wzór amerykański - w przeciwieństwie do eurosocjalizmu który mamy teraz. Ludzi którzy z nostalgią wspominają syf sprzed ćwierćwiecza radziłbym nie traktować wogóle jako dyskutantów - jeśłi masz wątpliwości czy nie ma przesady z jego jednonacznie negatywną  oceną, to zasięgaj opini historyków - historia to dziedzina wiedzy.


Dokładnie, socjalizm, czy to narodowy czy klasowy to zło w czystej postaci i nie ma dla nich żadnego usprawiedliwienia. Z założenia traktują jednostkę instrumentalnie nie licząc się z ludzkim życiem i siłą podporządkowując wszystko w koło chorej ideologii a eurosocjalizm jest po prostu następną generacją tego systemu, mutuje aby stać się powierzchownie inny od swoich poprzedników ale w środku to ten sam chory system. Zmienił się język jakim się posługuje, zmieniły się metody ale cel: zniewolenie jednostko pozostał nadal taki sam. Amerykańska wolność gospodarcza to był wspaniały system tylko, że teraz już niewiele z niego nie zostało.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 24, 2015, 09:05:09 »
Skullman dał dobre przyzkłady tego jak tzw. socjalizm niszczył społeczeństwo i społeczne postawy - "czy się stoi, czy się leży..." i wiele innych patologi. Najgorsze było właśnie to psucie społeczeństwa - nie kształcić się, bo po co, chodzić do pracy ale nie pracować, wyciągać lewe L4, dawać łapówki, załatwiać i kombinować na boku, chlać wino marki wino, itp., sprzedawać spod lady, wsiadać po pijanemu za kierownice, zapisać się do partii by zostać dyrektorem, zapisać się do milicji by dostać mieszkanie, wszechobecny brud, bałagan, dziadostwo, olewactwo itp.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 24, 2015, 09:41:33 »
piękny widok faktycznie

piękniejszy będzie jak Ruski stanie im na drodze i popatrzy prosto w oczy 
Andrzej

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 24, 2015, 10:38:24 »
Nie chwalę komuny, ale...:
- teraz się kształcisz co kosztuje masy kasy i idziesz tyrac do sklepu za 5 zł ( ślepe koło: szukają ludzi młodych i z doświadczeniem co sie samo wyklucza - Tomasz, wiesz może dlaczego młodzi opuszczają ten piekny kraj? Bo kończą szkoły i nie ma dla nich miejsca w tym do czego studia ich przygotowywały, a dostaja taką pracę, że tylko starczy na wegetację - nie da się żyć normalnie za najniższą krajową na umowie smieciowej i prosze nie chwal obecnego systemu bo tak samo ma on ludzi za nic i kto nie kombinuje jak za komuny ma tyle samo co i wtedy czyli na piwo, a założeniu rodziny czy byciu niezależnym nie ma mowy )
- i nie dziwie się narzekaniom że po co się udzielać w pracy jak i tak nie ma szans na awans normalną drogą dzięki uczciwej pracy bo takie są teraz realia ( 10 na twoje miejsce jak coś ci się nie podoba, a pracodawca robi wszystko żeby cię za coś obciążyć lub nie wypłacić - tacy są prywaciarze w Polsce )
- lewe L4 panuje jak teraz tak i dawniej
- łapówki tak samo
- ludzie pracują w dwóch pracach lub handlują czymś na lewo bo się wyżyć normalnie nie da; taki to wspaniały system?
- pijani jeżdzą jak jeździli a Państwo podwyższa tylko kary i mandaty żeby wyciagać od ludzi pieniądze, tak samo jak zdawanie po dziesięć razy praw jazdy bo MORDY muszą z czegoś żyć, za granicą się za głowę łapią jak słyszą jak to u nas w ogóle wygląda
- swoją drogą nadal wielu chce być w Policji bo jest to fucha Państwowa i najlepsza i tak się składa, że też dzięki temu łatwiej o kredyt i mieszkanie
- brud,bałagan i dziadostwo jak było tak i jest i co jakiś czas to wypływa w mediach

A różnica jest taka, że jak ci się tu nie podoba to jedziesz za granicę co wielu robi - tylko zadaj sobie pytanie w tym momencie co ta wolność od 25 lat dała mlodszemu pokoleniu i kto rozłożył nasz kraj na łopatki wszystko prywatyzując, jest z tego tyle że cię nie obiją za głoszenie własnego zdania i powiem że ci co byli dawniej przy korytku dalej mają się ok, a ci co mieli do kitu mają do kitu tak samo

Moim zdaniem po 89 Polskę przejeto bez wystrzału a ruskie się wycofali bo byli gospodarczym bankrutem, kolosem na glinianych nogach - ja jako człowiek który kończył szkołe w epoce transformacji systemowej sporo się zawiodłem z racji tego, że ciągle wystepują problemy z normalną pracą u nas ( umowy śmieciowe,ciągła nie pewność o stanowisko, niskie zarobki,wysokie ceny,brak perspektyw ), przeżyłem paru letnią imigrację i niestety Polska jest bardzo daleko za krajami zachodu, porównując ją do wielkiej brytani gdzie mieszkałem parę lat stwierdzam , że życie tutaj to nadal hard core i tyle

Apropo zespołu - nie ma co ich przyrównywać do klasycznych legend, ale parę numerów jest po prostu super, a utwór Amerika dobrze ośmiesza ludzi na całym świecie którzy są tylko jak kody kreskowe,niewolnicy innego systemu, niewolnikami pieniądza przesyconego komercją i tysiącami niepotrzebnych wynalazków, które tak samo nam życie wyniszczają

Prawdopodobnie realny komunizm jest gorszy od ideologicznego, a także od kapitalizmu - jednakże wybranie mniejszego zła nie jest żadnym usprawiedliwiniem - ciekawe że parę tysięcy lat temu szło się do lasu z kijem, coś ubiło,przespało i było - teraz panuje zasada MIEĆ NIE BYĆ

I naprawdę widok żołnierzy jakiejkolwiek naradowości innej niż nasza wcale mi się nie podoba bo spotkałem amerakanów w Wielkiej Brytanii i uwierz mi, że oni nawet nie wiedzą za dobrze gdzie leży Polska ( poza wojskowymi zapewne ) tak samo jak zachód pilnuje własnego podwórka - a w naszej mentalności denerwuje mnie to, że zawsze wszędzie się ciśniemy pierwsi, a na końcu zostajemy sami we własnym piekiełku zdani na siebie i jestem też pewny że żaden kowboj tu się nie pojawi jeśli to właśnie jego interesy nie zostaną zagrożone ( nie wiem jak można się cieszyć z obecności jakiejkolwiek innej armi na terenie naszego kraju, świadczy to chyba o tym że nie mamy sami za wiele do powiedzenia w kwestii własnej obronności w przypadku agresji i nie uważam to za żaden powód do jakiejkolwiek radości )
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2015, 10:53:50 wysłana przez Marcintgs1 »

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 24, 2015, 11:15:45 »
Marcin, najpierw co do muzy

Generalnie jestem przeciw muzyce granej przez osoby które nie reprezentują pewnego poziomu jeśli chodzi o umiejętnosci gry na swoich instrumentach (porównaj np umiejętności gry na gitarze w polskich zespołach pierwszej połowy lat 80-tych z pozniejszymi) bo uboższa jest taka muzyka i bardziej infantylna. Druga rzecz - nie cierpię "młodych gniewnych" - takich co to wyśpiewują jaki to świat jest dekadencki, drobnomieszczański, i przesiąkniety pogonią za kasą, i pełny amerykańskiego stylu życia , macdonaldsów i coca coli. Sam jestem przeciwny konsumpcyjnemu stylu zycia, ale  ci młodzi buntownicy nie mają nic do zaproponowania, tym bardziej że większosć muzyków rockowych nie przeczytała w życiu więcej niż 3-4 książki, więc wyśpiewywane przez nich teksty o naprawie świata itp to czysty belkot wyspiewywany z przyzwyczajenia bo rock jest buntowniczy, wiec trzeba sie troche pobuntować. A tak w ogóle jestem wielkim fanem muzyki rockowej, choć obecnie niestety mało slucham z braku czasu, a i po części dlatego że dzisiejsze brzmienia mi nie odpowiadają - w młodosci miałem nawet amatorski zespół rockowy - metalowy, ale musieliśmy zakonczyc dzialalnosc z przyczyn finansowych - komuna go wykończyła

Co do obecnej sytuacji w Polsce lub jak to zwiesz systemu - Ależ ja mam przecież w zasadzie identyczny pogląd na obecną sytuację w kraju !! I widzę takie same przyczyny, a to co teraz mamy to jest właśnie efekt tego że nie do konca sie z nia rozprawilismy. Z drugiej strony mamy teraz mozliwosci zmiany, ale obecna partia przy wladzy rządzi już 2-gą kadencję, a być może będzie rządzić kolejną. Znaczy to że ludziom się podoba tak jak jest. Takie jest niestety żelazna logika.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 24, 2015, 11:40:36 »
ale jest wyjście z tej sytuacji ............. i to bardzo proste

wypowiedzieć wojnę Stanom Zjednoczonym 

a na drugi dzień się poddać ...........
Andrzej

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 24, 2015, 11:52:48 »
Co do muzy to po prostu ten zespół taki ma styl - tu nie chodzi o finezje i umiejetności, to tak ma do ludzi przemawiać - mocne i tęmpe uderzenie, chociaż tutaj się zdobyli na wstawki z językiem ang., to nie ma byc kunsztowne ( zauważ zdanie: Nie śpiewam w ojczystym języku
Nie, to nie jest pieśń miłosna ), to jeszcze bardziej podkreśla przekaz skierowany do odbiorcy że oni sami są pociagani za sznurki w tym cyrku

W dodatku ten niemiecki zespół nie jest ani młody ani gniewny i nie chce niczego naprawiać, on ukazuje tylko pewne rzeczy - nie mówi że to złe ani co masz robić - decyzja jest twoja

Też nie słucham za wiele, ale akurat ten kawałek mi się podoba

Może, albo ludzie już nikomu nie wierzą i przy władzy jest ten kto był wczesniej bo wszyscy mają już to wszystko gdzieś - ja na nikogo od dawna nie głosuję bo naprawdę nie mam na kogo

O Polsce proponuję to: https://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2015, 12:03:34 wysłana przez Marcintgs1 »

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 25, 2015, 07:05:53 »
Dzięki za link. Muzyka nie najgorsza - puscilem sobie kilka innych utworów tej kapeli - nie najgorsza muzyka jesli chodzi o 'gitarowosć", jednak widać nadel jest problem z wokalistami w Polsce, i problem z komponowaniem dobrych kawałków - zespół chcedodbrze ale wychodzi słabo, poza tym zespół jest w konwencji "młodych gniewnych", co mi sie nie podoba. Nie mniej dziekuję za link - z obecną muzyką rockowa, zwłaszcza krajową jestem na bakier.

Cytuj
Może, albo ludzie już nikomu nie wierzą i przy władzy jest ten kto był wczesniej bo wszyscy mają już to wszystko gdzieś - ja na nikogo od dawna nie głosuję bo naprawdę nie mam na kogo
Są wg mnie dwa sposoby naprawy sytuacji ogólnej.

1. Przyjąć postawę obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec przepisów, które niszczą gospodarkę i zycie spolecznee. tak jak to robili hindusi przeciw Anglikom w latach 40-stych ubiegłwgo wieku.

2. Przyjać postawe obywatelskiego oporu poprzez wzajemne wspieranie sie w rozwoju firm - tak jak to robili wielkopolanie w czasie zaboru pruskiego. Teraz jest internet - potężne narzędzie.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 25, 2015, 06:16:55 »
Nic takiego się nie stanie choć w głebi duszy chciałbym aby się stało ale Polacy to głupi naród, nie mało inteligentny a głupi. Już kilkaset lat temu pewien poeta żyjący w moich stronach tak to ujął:

Cytuj
Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Podam Ci Tomaszu taki przykład, jeden z wielu. Rozmawiałem z osobnikiem ode mnie dużo młodszym o wyborach (nie o tych nadchodzących) na kogo będzie głosował. No on na to, że na Palikota. Pytam dlaczego a on, że Palikot chce zioło zalegalizować. Ot i powód aby oddać na kogoś głos. W sumie ja też jestem za legalizacją bo kto chce wziąć to i tak weźmie a przy zakazie jeszcze budżet zatrudnia armię ludzi do zwalczania procederu a my za to płacimy. Ja mu tylko odpowiedziałem (bo szkoda słów), żeby pomyślał, czy lepiej zapalić nielegalnego skręta za legalnie zarobione godziwe pieniądze czy legalnego skręta za ukradzione albo wytyrane na zachodzie pieniądze. Weźmy inny przykład, każdemu znana afera Amber Gold. Pomyśl, jak ludzie mają właściwie lokować coś tak dla nich błachego jak głos w wyborach jeśli nie potrafili się zastanowić nad tym, komu powierzali swoje ciężko zapracowane oszczędności.
Sławek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 25, 2015, 06:42:47 »
co do AmberGold to nie do końca masz rację
obywatel w normalnym kraju powinien mieć pewność że jak lokuje pieniądze w firmie , która reklamuje się od dawna
we wszystkich mediach to znaczy ze jest wiarygodna i sprawdzona przez państwowy nadzór bankowy
i z oszczędnościami nie powinno się nic wydarzyć , ale jak w takich firmach jakies szemrane interesy robią dzieci najważniejszych ludzi w państwie 
to jak szary obywatel ma wiedzieć , która firma nie jest umoczona ???
a ponieważ temat jest trochę wojskowy to jeszcze takie zdanie
śmiać mi się chce jak słyszę ze POLSKA musi się dozbroić żeby w razie co  , mogła sie spoko bronić  ---- tylko przed kim ??? przecież Słowacja nas nie zaatakuje
a do Ruskich z żadnym uzbrojeniem nie mamy szans
teraz mamy kupić jakies 20 rakiet i to w ciagu 10 lat  , no jaja jakieś  - za 10 lat te rakiety to złom będzie n nawet gdybyśmy to mieli teraz zaraz to mogli byśmy sobie to wystrzelić w ciągu 15 min a potem CO ??? całą armię i te dwa czołgi ?? no kpina PO prostu , całe to dozbrojenie to nic innego jak jeszcze jedna spoko mozliwość wydojenia
państwowej kasy to prywatnych kieszeni , cos jak z autostradami , Stoczni już nie ma , ruski tani węgiel wchodzący do kraju powoduje spadek rentowności naszych kopalń
co powoduje ich zamykanie , jak już zamkniemy wszystkie kopalnie to i węgiel z rosji podrożeje  , A KTO TO ROBI ??????????????? sami sobie odpowiedzcie   
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 25, 2015, 11:05:24 »
Po części masz rację ale nie wiem, czy AG podlegało pod nadzór bankowy. Tak czy owak ludzie bardziej powinni myśleć gdzie lokują pieniądze ale wracając do armii i uzbrojenia a raczej braku i jednego i drugiego to masz rację, od 90 roku nikt na poważnie nie myślał o naszej obronności. Jeśli już coś kupowali na zachodzie to tylko po to aby wydoić kasę. Nakupowali bezuźytecznych staroci za ogromne pieniądze a nasze rodzime projekty trafiły do kosza. No bo co, NATO nas obroni... Od wielu lat konsekwentnie rozbrajali kraj, nawet BWP2, których mieliśmy 200 sztuk zostały sprzedane do Malezji bo nam przecież BWP1 wystarczą. Wszyscy nasi rządzący od 89 roku a nadal żyjący powinni wisieć na latarniach wzdłuź Nowego Światu tak ku przestrodze przyszłych elit politycznych. Robią co chcą i plują narodowi w twarz bo nie obawiają się źadnej kary i konsekwencji, dlatego mamy w Polsce tak jak mamy.
Sławek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 25, 2015, 11:57:42 »
no właśnie AG nie podlegało zadnej kontroli , nawet skarbowej
oni przez trzy lata nie złozyli zeznania  i nikt z US nie pofatygował się zeby to zrobić , a innych za byle błąd w zeznaniu to POtrafia zgnoić
firmy zajmujące się finansami obywateli powinny najpierw dostac koncesję , złożyć zastaw bankowy , wykupić ubezpieczenie
wtedy nikt by im niePOzwolił okradać POlaków
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 26, 2015, 04:06:49 »
Co do amber Gold to pewnie obej macie rację - rzecz wynika zarówno z glupoty, a ta z koleji bierze się z masowego ogłupiania przez ostatnie 25 LAT, druga sprawa to pewnie rzeczywiście miali jakies powiazania ze strukturami władzy skoro tak dobraze i tak długo im szło - nie wierzę żeby w tak nasyconym władzą kraju jak Polska obecnie możliwy był taki przekęr bez opikunów z górnej półki.
Jeśli chodzi o silę Rosji wojskową to jest łatwa do odparcia jeśłi tylko będą chętni ludzie do stanięcia w obronie, a w to nie wątpię i przeszkolenie -  tym jest źle - dziś wojna to nie fronty dawnego typu, ale szereg mniejszyc starć. Czeczeni sobie dob rze radzili bo mieli właśnie dużo brni osobistej i wysokie morale. Ukraińcy sobie nie radzą bo mają słabe morale. Obawiam się jedynie rządu - bo jest taki, ze jesli rosja najedzie Polską, to oni nie będą próbować bronć kraju ale uciekną do brukseli .
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Piękny widok - amerykańscy żołnierze w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 26, 2015, 10:44:32 »
Pozostanie partyzantka :D