Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Agawy przed wojną  (Przeczytany 912 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Agawy przed wojną
« dnia: Marca 01, 2015, 07:16:08 »
Z okazji dnia żołnierzy wyklętych czytałem sobie dzis artykuly o żołnierzach wyklętych, m.in. wszedłem na "profil" majora Pileckiego na stronbie Instytutu Pamięci Narodowej - jest tam kilka fotek majora z żoną i dziecmi, w tym jedno w ogrodzie majora z agawą w tle. Jak mi sie wydaje agawy byly przed wojną dość popularne, bo o iule pamietam juz na kilku zdjeciach je widzialem, głownie albo wrecz jedynie Agave americana. Jesli ktos ma takie zdjecia - stare pamiatki rodzinne z agawami czy kaktusami , to nich wrzuci. Dziekuje tez lofoforkowi za wrzucenie kiedys zdjecia kaktusa swojej babci. Tutaj to zdjęcie majora z żoną i agavą w tle
http://www.pilecki.ipn.gov.pl/rp/galeria-1/rodzina/7100,Zycie-rodzinne.html
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2015, 07:18:52 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą