Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Ogród botaniczny Wiedeń  (Przeczytany 1309 razy)

Offline mroofka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: +10/-0
    • Zobacz profil
Ogród botaniczny Wiedeń
« dnia: Września 13, 2014, 01:34:38 »
Lat temu może 5 może 6 odwiedziłam ogród botaniczny w Wiedniu, kilka fotek się uchowało







magda

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Ogród botaniczny Wiedeń
« Odpowiedź #1 dnia: Września 13, 2014, 01:47:55 »
najciekawsze ujęcie jest na trzeciej fotce , ni to kaktus ni kobieta ... :) ale jakiś taki żółty to chyba nie kaktus .......

a tak już o ogrodzie to ... skoro to jest Wiedeń to jak te kaktusy tam zimują skoro to wszystko na otwartym powietrzu rośnie ???

ale chyba sobie na weekendzie skoczę tam zrobić kilka fotek  .......... ogólnie całkiem fajny ogródek
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Ogród botaniczny Wiedeń
« Odpowiedź #2 dnia: Września 26, 2014, 06:44:16 »
W sumie nic wielkiego - jedynie kilka wyrośniętych kaktusów (plus euforbie), jednak w udany sposób skomponowane w mini krajobraz - pewnie większosć ogrodów botanicznych w Polsce jakby się postarała to by cos takiego zrobiła. Kaktusy oczywiscie są chowane na zime - jestem pewien że minikrajobraz tworzą rośliny w doniczkach i wkopane w ziemię.
na marginesie: Mrówka, czy Ty przystąpiłaś do dżihadystów? :)
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2014, 06:46:11 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą