Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: GA3  (Przeczytany 1913 razy)

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
GA3
« dnia: Listopada 06, 2014, 11:49:29 »
Czy ktoś z forumowiczów próbował stosować GA3 (Kwas giberelinowy) do wysiewu lub "pędzenia" (zamiast szczepienia) kaktusów? Jest trochę doniesień w sieci mówiących o bardzo dobrych efektach w odniesieniu do innych roślin. Na temat kaktusów,nie znalazłem nic rozsądnego.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: GA3
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2014, 06:25:34 »
Cześć,
słyszałem, że kilka dobrych lat temu na bydgoskim forum ktoś kiedyś stosował namiętnie gibreskol do pędzenia kaktusów, w tym do wysiewów. Możesz spróbować tam poszukać.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: GA3
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2014, 11:37:15 »
Krzysiek, mogę ci przesłać skan artykuł po angielsku - trochę o doświadczeniach - ciekawych - hodowcy z uprawą/wysiewam kaktusów na GA, np. ferokaktus glaucescens kwitnący po 1 roku itp. Większość jego "potworków" nie przeżyła.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: GA3
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2014, 12:23:37 »
gdzie to mozna kupić ????????????????
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: GA3
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2014, 12:46:50 »
Sądzę ze można kupić gdzieś przez internet. Poszukaj też pod nazwą "gibreskol"
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: GA3
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2014, 01:13:32 »
Gibrescol to popłuczyny, zawiera tylko 10% GA3. Szukaj w środowisku ludzi zajmujących się roślinami owadożernymi lub na eBay-u. Można kupić 90% GA3.


Tomku, bardzo proszę podeślij mi ten artykuł.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: GA3
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2014, 05:51:57 »
artykulik umieszcziny na chwilę by zainteresowane osoby pobrały
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: GA3
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2014, 06:00:40 »
We wspomnianym artykule jest mowa o Ferocactus reppenhageni kwitnacym w wieku 8 miesięcy, Podobnie u miniaturowych F. gacilis i Eriosyce islayensis. Kwiaty były miniaturowe a rośłiny szybko padły. Ostro potraktowana gibberelinami Mammillaria solisioides zaczęła wytwarzać liście! Autor stosował meszankę GA4 i GA7 pod postacią związku o nazwie Regulex, który był stosowany w Nowej Zelandii przez sadowników.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2014, 06:03:48 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą