Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: chora M. Jan Suba  (Przeczytany 1397 razy)

Offline mroofka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: +10/-0
    • Zobacz profil
chora M. Jan Suba
« dnia: Października 20, 2014, 06:18:11 »
Mammilka jest u mnie od trzech miesiecy, egzemplarz kwiaciarniany, torfowy substrat. Nie przesadzałam jej do innego podłoża gdyż po ok dwóch tygodniach u mnie zaczęły pojawiać się pączki. Wczoraj coś mnie podkusiło i wyjęłam ją z osłonki i lekko się zaniepokoiłam. Dziś rano kwiaciarnia, akcja doniczka, myślę przesadzę trudno. I co się okazało - wszystkie główki mojej mammilki są miękkie, praktycznie na całej długości i szerokości. Były kiedyś takie gnieciuchy-np balony wypełnione mąką..... Najgorsze jest to, że nawet gdybym chciała podjąć się operacji chirurgicznej to chyba nie ma z czego..bo one naprawdę są całe miękkie. Wiem, że od razu po kupnie powinnam ją przesadzić, tłumaczy mnie jedynie to, że był to mój pierwszy cierniuch.
Korzenie w porządku, idealne, torf-podłoże było suche gdyż szykowałam ją do zimowiska i do przesadzenia do odpowiedniego substratu
Narazie tylko po prostu przesadziłam











W moim temacie macie całe mnóstwo fotek jak ona kwitnie jak szalona

Muszę jeszcze dodać, że te hmm zrogowacenia nie powiększają się, one już takie były, była opryskana środkiem na robactwo
magda

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: chora M. Jan Suba
« Odpowiedź #1 dnia: Października 20, 2014, 06:42:48 »
spoko
miękka się zrobiła bo przeschła i ta gumowata konsystencja to z braku wody
jest jeszcze dość ciepło więc wyparowuje jeszcze sporo wody
jak już zmieniłaś jej podłoże to teraz do końca tygodnia niech tak postoi
po niedzieli możesz dobrze podlać i potrzymać w domu do wyschnięcia
zobaczysz ze nabierze ciała ... :)
Andrzej

Offline mroofka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: chora M. Jan Suba
« Odpowiedź #2 dnia: Października 20, 2014, 06:50:29 »
Dziękuje niezmiernie !!!!
Nawet nie wiesz jak się cieszę !!!
A ja już myślałam, że moje pierwsze dziecko pójdzie na kompostownik

Jeszcze raz bardzo dziękuje !!!!!!!!!!!!
magda

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: chora M. Jan Suba
« Odpowiedź #3 dnia: Października 23, 2014, 01:57:47 »
Magda, kaktuski wzimie powinny (!) być brzydkie - powinny się wymarszczyć, a nie stać napite, i niestety jest ból kaktusiarza, że w zimie nie może pochwalić się swoją kolekcją.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą