Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Nowa odsłona starej strony  (Przeczytany 4672 razy)

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Nowa odsłona starej strony
« dnia: Sierpnia 27, 2011, 11:27:24 »
Dobry wieczór,
mam niewątpliwą przyjemność zakomunikować, że pod adresem http://kaktusiarz.heroku.com znajduje się już nowa wersja dobrze znanej strony "Nasze Kaktusy".
Napisałem ją "od zera" w frameworku Ruby on Rails właściwie już rok temu, ale jakoś nie potrafiłem zebrać się w sobie, żeby posprawdzać, skorygować i uzupełnić treści, jakie musiałem przenieść na nią z poprzedniej, dziś już archaicznej, strony. Dodałem także kilka innych artykułów i galerii zdjęć z odwiedzonych przeze mnie onegdaj kolekcji klubowych kolegów. Ponieważ kaktusiarski zapał chwilowo osłabł u mojego starego kompana, sprofilowałem ją bardziej pod moją hodowlaną pasję. Potrzeba jej utworzenia była także umotywowana niezbyt miłym przejęciem nazwy płatnej domeny tożsamej z poprzednią witryną.
Strona znajduje się obecnie w fazie testów i jeśli zauważylibyście jakieś błędy w jej działaniu lub zwyczajne niedociągnięcia w tekstach, proszę o kontakt. Jest to jej wersja inicjalna i w miarę upływu czasu będę starał się dodawać do niej nowe funkcjonalności i wzbogacać jej zawartość. Z ciekawostek mogę nadmienić, że hostowana jest ona w tzw. chmurze, na rozproszonych po świecie serwerach, a sama usługa jest darmowa i dość sprawnie integruje się z powłoką systemową.
Pozdrawiam,
Michał

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 28, 2011, 12:42:05 »
W linkach:
1. Waldka strona o rebucjach nie istnieje
2. W linkach masz starą stronę PTMK Białystok warto pewnie wrzucić też nową http://ptmkbialystok.cba.pl/.

W "Szajba i życie Józefa G." brakuje parę liter (pogrubiłem to co trzeba zmienić lub dodać).
np. 
wśród kaktusów w szklarni na dachu
Kochałem kwiaty chyba już wtedy, gdy mnie jeszcze na świecie nie było
2 tys. litrów wody


To tak na biegu  ;)

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 28, 2011, 08:31:43 »
Ok, dzięki za wskazówki. Jak widzicie na przykładzie linków - konstruowałem ich listę rok temu lub jeszcze wcześniej i z tego powodu mogą wynikać te rozbieżności.
Rośliny w obcych kolekcjach opisywałem z kolei z pamięci lub etykiet, jakie można było odczytać z fotografii, po ich uprzedniej weryfikacji w Internecie.
Pozdrawiam,
Michał

Offline admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
    • strona PTKS
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2011, 03:35:32 »
Michał, stronka dużo ladniej wygląda niż poprzednia (troche wyprzedziłeś moją informację o zmienionym wyglądzie strony PTKS  ;D !)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2011, 04:12:20 wysłana przez admin »
pozdrawiam
admin

Strona internetowa PTKS:
http://www.kaktusy.net

Stare forum PTKS
http://www.cactaceae.fora.pl/

Offline Tchortiss

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: +8/-13
    • Zobacz profil
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 29, 2011, 01:17:03 »
Świetna strona,gratuluję.
Pozdrawiam,
Daniel (Członek PTKS)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 18, 2014, 09:07:59 »
Stronka fajna jednak połowa linków jest już nieaktywna. Niestety Michał wpisuje się w bardzo powszechny zwyczaj wśród naszych kaktusiarzy, a mianowicie nieaktualizowania swoich stron. Niestety ja też mu się poddaję, ale mam nadzieję się poprawić. Czesto ktos sie napracuje nad stronką, jest OK, ale nie aktualizuje, nie rozwija, bo zapał gaśnie i strona nie obrazuje aktualnego stanu ale jest jednorazowym wyskokiem. Kwestia nieaktywnych linków to plaga polskich stron internetowych - nikomu nie chce sie raz na rok kliknac by sprawdzic czy jest aktywny.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2014, 09:11:53 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 28, 2014, 01:28:38 »
Cześć,
nie chodzi tu o samą kwestię kliknięcia i sprawdzenia linków, ponieważ w moim przypadku ich modyfikacja wiąże się ze zmianami migracyjnymi w bazie danych, a przyznam się bez bicia, że ten mechanizm nie został przeze mnie do końca dopracowany i wprowadzanie wszelkich poprawek jest bardzo pracochłonne.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 28, 2014, 09:19:57 »
Michał, muszę jednak wyrazić swoją opinię odnoście idei strony internetoweji - strona musi ona być rozbudowywana - jeśłi nie ma takiej mozliwosci, to wrzucic ją na inny serwer. - poisałeś coś o hostowaniu na wielu serwerach. Obecnie jest wiele darmowych serwerów o całkiem atrakcyjnych parametrach, i tradycyjne polskie kombinowanie jak by tu sie tak napracowac zaby ani grosza nie wydac nie ma juz racji bytu.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Nowa odsłona starej strony
« Odpowiedź #8 dnia: Września 11, 2014, 10:08:49 »
Cześć,
zgadzam się z Tobą, Tomku, w pełni. Tworząc tę stronę, chciałem jednak jednocześnie stworzyć coś całkowicie własnego i przy okazji nauczyć się kilku nowych rzeczy z mojej branży, dlatego porwałem się na projekt we frameworku Ruby on Rails.
Pozdrawiam,
Michał