Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Phalaenopsis  (Przeczytany 9648 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Phalaenopsis
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 26, 2014, 09:12:34 »
Mnie też się tak wydaje ale za słabo widać. Jeśli tak, to dobry znak jeśli ma zdrowy stożek wzrostu, jeśli rośnie, da się na bank roślinę uratować. Pamiętaj tylko, daj mu wyschnąć zanim znowu namoczysz.
Sławek

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Phalaenopsis
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 22, 2014, 11:30:34 »
Dziękuję wszystkim za pomoc  :)


Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Phalaenopsis
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 22, 2014, 11:46:38 »
:)) osobiscie kupił bym nowa zdrowa roślinę za max 10 zeta ale ........
na czymś trzeba doswiadczenie zdobywać , a na czym jak nie na chorej roslinie .

na phalaenopsisie takie cos jak korzeń ale ciemnozielone to poczatek łodygi kwiatowej
wyrasta w dolnych okolicach rośliny tak jak i korzenie

przy takich korzeniach / raczej ich braku /  nie nalezy upychać rośliny do podłoża

mozna ją włożyć do przeźroczystego pojemnika tak zeby zawisła na dolnych liściach
można zamgławiac i trochę wody w okolicy z jakiegoś podstawka mogło by podnieść wilgotność powietrza

a kiedy do podłoża ? to już zalezy co będzie się działo z rośliną   
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Phalaenopsis
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 22, 2014, 11:51:56 »
Cóż, roślinka nie daje za wygraną, ja moje przy obecnej wilgotności zanurzam w wodzie rax na półtora tygodnia a co kilka dni spryskuję to co jest powyżej podłoża i już niedługo zaczną się otwierać kwiaty na nowych kwiatostanach. Postępuj tak jak z oplątwami i będzie dobrze. Roślina cały czas ma mieć jak oddychać bo zgnije. To jest epifit ale nie w znaczeniu kaktusowym.
Sławek