Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Ananas  (Przeczytany 1530 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Ananas
« dnia: Października 28, 2014, 01:03:01 »
Czy ktoś na forum ma doświadczenie albo słyszał może od znajomych o warunkach jakie trzeba spełnić do wysiewu Ananas comosus czyli po prostu ananasa? Wpadło mi w ręce sporo nasion z dorodnego owocu i może bym to posiał? Głównie chodzi mi o temperaturę i wilgotność, czy faktycznie wymagany jest aż taki gorąc?. Podłoże zakładam jest podobne do kaktusowego.
Sławek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Ananas
« Odpowiedź #1 dnia: Października 28, 2014, 06:43:48 »
najprościej to ukorzenić czubek ananasa
ale z siewem to już nie bardzo wiem jak to się robi 
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Ananas
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 01, 2014, 12:49:35 »
Panowie, ale na off topik o rośłinach niesukulentycznych jest przeznaczony oddzialny dział !
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ananas
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 25, 2014, 12:19:25 »
No i się ukorzenia czubek, z nasion to kilka miesięcu trzeba czekać na kiełkowanie.
Sławek