Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - desirablle

Strony: [1]
1
Forum ogólne - bardziej merytorycznie / Odp: nasionka
« dnia: Lutego 15, 2014, 11:19:12  »
Dziękuję za odpowiedź. Postaram się jutro przenieść nasiona do bardziej sprzyjającego podłoża. :)
Najgorzej, że z mojego zimowania nic nie wyszło.

2
Forum ogólne - bardziej merytorycznie / nasionka
« dnia: Lutego 14, 2014, 11:43:26  »
Witam!
W miarę możliwości jakie pozostawia mi moje mieszkanie starałam się zimować kaktusy. Trzymałam je na parapecie w ok 16*C bez podlewania. Od czasu do czasu niestety temperatura wzrastała nawet do 20*C. Na początku lutego zauważyłam, że moja opuntia wypuściła trzy nowe odnóżki. Czy to normalne? Co więcej, mammillaria wypuściła dwa pąki, które jednak po tygodniu uschły. Dlaczego kaktus zdecydował się wypuścić pąki, a do kwitnienia nie doszło? Na zdjęciu widać jeden pąk już uschnięty, drugi jeszcze rosnący. Gdy pąki uschły wydobyłam z nich nasiona. Jestem świeżakiem w hodowli kaktusów. Nigdy wcześniej nie widziałam kaktusowego pąka, a tym bardziej nasion. Nie wiedziałam co z nimi zrobić i intuicyjnie wrzuciłam je na mokrą watę. Nie podejrzewałam, że z tych nasion, w zwykłych warunkach coś może urosnąć. Ku mojemu zdziwieniu dziś zauważyłam, że dwa nasionka zaczeły kiełkować. Jestem bardzo mile zaskoczona, ale też zmartwiona. Nie mam pojęcia co ja mam zrobić z tymi maleństwami. Jest jakaś szansa aby je utrzymać przy życiu?


[załącznik usunięty przez administratora]

3
Identyfikacja kaktusów i sukulentów / Odp: tajemnicza kolekcja
« dnia: Grudnia 31, 2013, 12:36:48  »
Bardzo dziękuję za pomoc! :) Podziwiam wiedzę i fachowość osób na tym forum.

4
Identyfikacja kaktusów i sukulentów / Odp: tajemnicza kolekcja
« dnia: Grudnia 30, 2013, 07:11:04  »
Bardzo dziękuję za pomoc.  Postanowiłam zatroszczyć się o te maleństwa, a że nic nie wiem o kaktusach to chciałam zacząć od ich identyfikacji. Od razu pewniej się czuję znając ich nazwy. :) Mam jeszcze kilka pytań.
1. Tego ostatniego, o którym Pan Michał pisze, że to Espostoa ja zidentyfikowałam jako Cleistocactus strausii. Bardzo ciężko mi je odróżnić, jaka cecha przesądza, że to właśnie Espostoa lanata?
2. Kaktusić 7 i 2 (Mammillaria) wyglądają bardzo podobnie. Czy to ten sam rodzaj? Czy to może być Mammillaria magnimamma? 9 kaktusik zaś, którego Pan zidentyfikował również jako Mammillaria ma więcej cierni z brodawek i niektóre są wyraźnie dłuższe i ciemniejsze. Czy to inny rodzaj Mammillarii? Może to być M. tetrancistra?
3. Co się tyczy Ferocactus latispinus (4), zdążyłam przeczytać, że jego ciernie powinny mieć czerwonawoszary kolor, a mój ma żółte. Tylko na niektórych widoczne jest czerwonawe zabarwienie. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest oznaką przesuszenia? Czy on oby na pewno jest zdrowy?
4. Jaka jest różnica w pielęgnacji Opunti Microdasys (5) i tej Opuntii nr. 10? Czy ktoś może wie co to za odmiana?
5. I zasadnicze pytanie. Czy te kaktusiki mogą być hodowane w tej donicy razem?

Jeszcze raz dziękuję za identyfikację roślinek i będę wdzięczna za kolejne rady. :)

5
Identyfikacja kaktusów i sukulentów / Odp: tajemnicza kolekcja
« dnia: Grudnia 30, 2013, 12:47:15  »
dziękuję :) To moje pierwsze kaktusy i nie mam pojęcia co to za gatunki i jakie mają wymagania. :( Nawet nie umiem rozpoznać czy są zdrowe. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

6
Identyfikacja kaktusów i sukulentów / tajemnicza kolekcja
« dnia: Grudnia 29, 2013, 11:42:43  »
Witam,
od niedawna jestem właścicielką tych oto kaktusików. Proszę o pomoc w ich zidentyfikowaniu.


[załącznik usunięty przez administratora]

Strony: [1]